Petra a Martin Bouškovi

Petra a Martin Bouškovi

 

V první řadě musím říci, že práci fotografa a jeho přístup hodnotím více než kladně. Nejvíce mne potěšil milý, vstřícný a velmi profesionální přístup. Fotograf si prostředí, kde probíhala svatba (s obřadem, hostinou a večerním grilováním), dopředu prohlédl, zmapoval terén, takže při samotné akci nebyl zaskočen, kde jednotlivé fotografie zhotovit. Podotýkám, že při obřadu nás bylo přes 60, takže srovnat všechny svatebčany na jeden snímek není hračka. Štefan vše zvládl na jedničku, každý záběr měl promyšlen, nestalo se, že by někdo nebyl vidět a přesto instalace netrvaly dlouho, jak to při hromadném fotografování bývá. Fotograf pracoval s detaily, využil maximálně prostředí statku,zachycoval emoce svatebčanů, byl stále všude, stále fotil a přesto byl jeho přístup velmi přirozený. Na hosty působil optimistickým dojmem, přinášel pozitivní energii, takže i ten, kdo se nerad fotí, se vyfotil rád.

Svatebních fotografií jsem viděla opravdu spousty, ale ty, které máme my od Štefana, jsem neviděla nikdy. Září čistotou, jsou nádherně barevné, nápadité, velkou roli má kontrast světla a stínu- detailu a celku. Fotografiím nechybí umělecký podtext, harmonie a řád, a přesto působí velmi přirozeně, tzn. nemáte pocit, že se díváte na retuš z reklamy. V poslední době totiž bohužel přibývá špatných fotek a špatných fotografů, kteří leckdy ani neví, co je Zlatý řez a fotografují tak, že to hraničí s kýčem.

Jsme rádi, že jsme si vybrali Štefana pro náš „velký“ den, protože kdykoliv si fotografie prohlížíme, nevidíme jen obrázky, ale cítíme emoce, které jsme cítili v den svatební 🙂